na co se ptáte:

Může si nosit dítě do mateřské školy svoji oblíbenou hračku?
Ano, může. Nedávejte dětem drahé hračky a hračky s ostrými hroty a hranami.

Do kolika hodin musím přivést dítě do mateřské školy?
Rodiče přivádějí děti do mateřské školy podle potřeby. Děti by měly  přijít do 9,00 hodin., protože je do té doby podávána přesnídávka. Po předchozí domluvě je možné přivést děti i později.

Jak připravujete předškolní děti na vstup do základní školy?
Děti jsou plánovaně hravou formou připravovány po celý školní rok. Pro individuální přípravu předškoláků využíváme především dobu, kdy mladší děti odpočívají.

Musí dítě po obědě odpočívat?
Odpolední odpočinek je pro předškolní dítě nezbytný. Děti nejsou nuceny ke spánku a po alespoň půlhodinovém odpočinku podle potřeby bez rozdílu věku vstávají a jsou zaměstnávány klidnými činnostmi.

Co má mít dítě s sebou do mateřské školy?
Celé náhradní oblečení, bačkorky, pyžamo, sáček na ramínko na oblečení, oblečení do třídy a na pobyt venku (doporučujeme „ušpinitelné“-např. starší), 2x ročně hygienické kapesníky, mýdlo a toaletní papír.

Všechno oblečení a obutí musí být podepsané.

Kdy si mohu vyzvednout dítě po obědě a kdy po odpoledním odpočinku?
Po obědě si dítě můžete vyzvednout po 12té hodině, nejdéle však do 13,00 hodin. Po odpoledním odpočinku nejlépe až po svačině, která je podávána ve 14,30 hodin. V naléhavém případě si můžete dítě vyzvednout po předchozí domluvě podle potřeby.

Jsou děti nuceny do jídla?
Děti do jídla nejsou nuceny. Jestliže některé jídlo neznají, snažíme se, aby si postupným ochutnáváním na jídlo zvykaly. Jestliže děti nepijí mléčné nápoje, je jim k dispozici náhradní nápoj.

Může jít do školky dítě s rýmou?
Děti by měly chodit do školky pouze, když jsou zdravé. Nemocné dítě od vás učitelka nepřevezme.

Kdo může dítě vyzvednout ze školky?
Všechny osoby uvedené v evidenčním listě.
Nezletilí sourozenci mohou vyzvednout dítě pouze na základě písemné dohody (formulář je k dispozici na třídě) a ostatní osoby na základě vašeho písemného oznámení předem.

Moje dítě ráno pláče. Mám počkat, až se uklidní nebo raději rychle odejít?
Vaše dítě znáte nejlépe vy sama. Nicméně prodlužování doby loučení nemá většinou kladný účinek.

Co mám dělat, když se opozdím a nestihnu přijet do 17.hodin?
V tomto zcela výjimečném případě se od vás očekává, že nás budete co nejdříve kontaktovat
(Po 16.hodině využijte školní mobilní telefon.) a situaci zajistíte.