úvod - obecné informace

třídy

zahrada

zaměstnanci

Mateřská škola byla otevřena v roce 1971.

Od roku 1996 je zapojena do sítě škol podporujících zdraví a podle Kurikula podpory zdraví má zpracovaný školní vzdělávací program. Projekt Škola podporující zdraví je garantován Státním zdravotním ústavem.

Najdete ji na sídlišti Prosek v Novoborské ulici, v dostupnosti MHD, ale stranou hlavní komunikace.
Má čtyři pavilony, ve třech z nich jsou třídy pro děti, čtvrtý je hospodářský.

Škola je obklopena zahradou se vzrostlými stromy, která je nově vybavena moderními herními prvky.

V mateřské škole je šest věkově smíšených tříd, v každé je zapsáno 26 dětí. Třídy jsou prostorné, slunné s dostatečným množstvím nejrůznějších hraček a pomůcek. Jsou postupně přetvářeny na "dílny". Ve dvou třídách jsou umístěna počítačová centra Kid Smart, která škola obdržela od firmy IBM. Sociální zařízení odpovídá věku dětí i současným hygienickým požadavkům.

- Provoz školy je od 6:30hod do 17:00 hodin. Úplata za předškolní vzdělávání je stanovena na 1000 Kč
  měsíčně.

- Neplatí se v posledním školním roce před nástupem do ZŠ, nejvýše však po dobu 12ti měsíců.
   Poplatek za celodenní stravu činí 32 Kč denně,

pro děti s odloženou školní docházkou 35 Kč. Obě platby je nutné uhradit do 10. dne v měsíci.